Dziś jest wtorek, 19 styczeń 2021. Imieniny: Henryka, Mariusza

Akt zawierzenia Polski na Jasnej Górze

2020-05-03
Akt zawierzenia Polski na Jasnej Górze
Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy Kościół na polskiej ziemi, wszystkie jego stany i powołania: duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, którzy „Polskę stanowią” w kraju i poza jego granicami – mówił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Akcie Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonał na Jasnej Górze 3 Maja. W Akcie zawierzenia Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że w tym roku dziękujemy za dwa wielkie wydarzenia: 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, „który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei ogarniającej całego człowieka”, oraz za decyzję o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, „który przypominał nam, że nie wystarczy patrzeć w czyste, zranione oblicze Matki, ale trzeba też, aby nasz Naród wyczytał w Jej oczach wszystko, co jest potrzebne dla odnowy polskich sumień”. (na podst. www.episkopat.pl)

Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - orędzie papieża Franciszka

2020-05-03
Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - orędzie papieża Franciszka

Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 3 do 10 maja pod hasłem “Wielka Tajemnica Wiary”. Poniżej publikujemy orędzie papieża Franciszka (informacja na podst. www.ekai.pl)

Krzyż ponownie widoczny

2020-04-30
Krzyż ponownie widoczny
Od minionego wtorku na ścianie dzwonnicy naszego kościoła ponownie po zmroku widać krzyż, który przypomina nam miejsce naszej modlitwy i spotkania z Bogiem. Dziękujemy serdecznie rodzinie Państwa Jezierskich za pomoc w wykonaniu prac naprawczych. Bóg zapłać.

Niedziela Modlitwy za Kierowców

2020-04-26
Niedziela Modlitwy za Kierowców

W ostatnią niedzielę kwietnia zgodnie z kalendarzem duszpasterskim Kościoła w Polsce jest obchodzona Niedziela Modlitw za Kierowców. Jest to szczególny dzień, kiedy otaczamy duchową troską wszystkich kierujących pojazdami oraz innych użytkowników drogi.

Niedziela Biblijna i XII Tydzień Biblijny

2020-04-26
Niedziela Biblijna i XII Tydzień Biblijny
Dzisiajsza III Niedziela Wielkanocna to zarazem Niedziela Biblijna rozpoczynająca XII Tydzień Biblijny w Polsce. Sięgajmy w miarę możliwości codziennie do Pisma Świętego, aby karmić się Słowem, które daje życie wieczne. Zachęcamy aby pobrać na telefon aplikację z tekstem Pisma Świetego aby w ten sposób mieć zawsze przy sobie Biblię. Polecamy aplikację Wydawnictwa Pallottinum.