Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Pielgrzymka autokarowo - piesza do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach

2023-05-15
Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę autokarowo - pieszą do sankruarium w Siekierkach, która odbędzie się dn. 10 czerwca br. tj. w sobotę po "Bożym Ciele". Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki poniżej.

Rada Stała Konferencji Epikopatu Polski: Polityka jest powołaniem do miłości bliźniego

2023-05-04
Pragniemy zachęcić wszystkich uczestników wyborczej rywalizacji o władzę do ciągłego pielęgnowania szlachetnego ducha politycznej służby – napisali członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w Stanowisku w kontekście nadchodzących wyborów, zachęcając do pójścia do urn w duchu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę. Biskupi przypomnieli, że „w swej najgłębszej istocie polityka jest powołaniem do miłości bliźniego, która wyraża się w służbie na rzecz prawdy, prawa do życia, praw rodziny, ludzkiej godności, wolności, sprawiedliwości i solidarności”. Podkreślili przy tym, że „celem wyborczej rywalizacji jest wybór cieszącej się możliwie szerokim poparciem władzy, która z energią służyć będzie mogła wszystkim Polakom, a nie pokonanie, czy tym bardziej zniszczenie, politycznych rywali”.

MARSZ DLA ŻYCIA - 23.04.2023 r. godz. 15.00

2023-04-18
MARSZ DLA ŻYCIA - 23.04.2023 r. godz. 15.00
23 kwietnia, odbędzie się kolejny Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami Szczecina pod hasłem CYWILIZACJA ŻYCIA. Będzie on wyrazem osobistego opowiedzenia się za życiem. Towarzyszyć nam będą słowa Świętego Papieża Polaka, który nie przestaje apelować do nas: „Szanuj, broń, miłuj życie i służ życiu — każdemu życiu ludzkiemu!”. Niedziela 23 kwietnia, godzina 15.00, Jasne Błonia.
Po Marszu dla Życia, zapraszamy na Eucharystię w Szczecińskiej Katedrze, z możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
Życie każdego człowieka jest wartością największą. Wszystkie flagi i hasła, które poniesiemy, mówią właśnie o umiłowaniu życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Nie może zabraknąć nikogo z Was! Zaproście do udziału swoje rodziny, przyjaciół, bliskich!
Do zobaczenia na ulicach Szczecina!

Marsz Papieski w Niedzielę Palmową 2023 r.

2023-03-26
Marsz Papieski w Niedzielę Palmową 2023 r.
W niedzielę 2 kwietnia w Szczecinie odbędzie się Marsz Papieski z okazji 18. rocznicy śmierci
Św. Jana Pawła II. Rozpocznie się on Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa o godz. 15.00. Po liturgii Marsz Papieski przejdzie do figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, gdzie zakończy się wspólną modlitwą. Zapraszamy z portretami Papieża Polaka i ze zniczami wszystkich, którzy chcą wyrazić wdzięczność Bogu za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz szacunek do Jego osoby. Możemy też dołączyć na sam marsz o godz. 16.30.

DROGA KRZYŻOWA trasą procesji Bożego Ciała

2023-03-20
DROGA KRZYŻOWA trasą procesji Bożego Ciała
W piątek 24 marca o godz. 18.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się po ulicach naszej parafii. Pójdziemy trasą procesji Bożego Ciała. Prosimy zabrać świece.